Doğalgaz Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?

Doğalgaz Petek Temizliği Nasıl Yapılır ?

Kombilerin kışın sorunsuz şekilde çalışması için doğalgaz petek temizliği her yıl ya da iki yılda bir yaptırılması gereken bir işlem olarak görülmektedir. Peteklerde sıcak suyun sorunsuz devir daim edebilmesi için kombi tesisatında ve petek borularında herhangi bir tıkanıklık oluşmaması gerekmektedir. Petek temizliği herhangi bir söküm işlemi yapılmadan petek içinde suyun dolaşımını engelleyecek birikimlerin temizlemesini sağlamaktadır. 

Doğalgaz Petek Temizliği Neden Mutlaka Yapılmalıdır? 

Orta derecede maksimum ısınma sağlayan doğalgaz petek temizliği kombiyi çok yükseltmeden ısınmayı mümkün kılmaktadır. Bakımı yapılan kombi daha az ısı ile daha verimli çalışabildiği için gelen doğal gaz faturası çok yüksek olmamaktadır. Petek bakımı yapılması neticesinde tüm odalardaki petekler aynı düzeyde ısınacağı için ev içinde odalar arası ısı değişiminin önüne geçilmesi sağlanmaktadır. Düzgün işleyen bir ısınma sisteminde kombinin sıcak su pompası daha az çalışarak daha uzun süreli kullanım imkânı vermektedir. Yapılan doğalgaz petek temizliği sayesinde kombiye en uzak mesafede olan oda bile çok iyi düzeyde ısınabilecektir. Yapılan petek temizliğinde kullanılan kimyasallar ve temizleme faktörleri petek içlerinde pas oluşmasının önüne geçmektedir. 

Peteklerin temizliği yapıldığı sırada ekip tarafından kontrol edilen tesisatta su kaçağı olup olmadığı da anlaşılabilmekte ve böylece onarımı kolay şekilde sağlanmaktadır. Ayrıca tesisat ekibi çağırmaya gerek kalmadan sorun halledilmiş olmaktadır.+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.